Gyermekkorom óta az emberek közötti kapcsolódás rejtelmeit és a saját magunkban lévő ellentmondásokat kutatom. A szerepek és a szerepek mögötti ember értékrendje, a hasonlóságok katarzisa, a különbözöségek izgalma, közelség mámora és a távolság megszépitő ereje nagyon foglalkoztat. Hogyan lehet valójában találkozni egymással? Milyen úton értjük meg egymás rendszerét és nyelvét, amin keresztül magunkra is ismerhetünk és mégis kilátunk a saját világunkból. Milyen módon érinthetjük meg egymást valójában és ismerhetjük meg egymás világát? Lehet-e együttmüködni a különböző rendszereknek egymással?
Buddhisa főiskolát végeztem 25 éve foglalkozom jógával, filózofiai gondolkodással, meditációs techikákkal és rendszerekkel. A Családállitás módszere az, amin keresztül megtaláltam a kapcsolatot önmagammal, a családommal, az öseimmel és más rendszerekkel. 15 éve hivatásomnak érzem, amikor elkezdtem a magam terápiáját és 10 éve kezdtem el vezetni/kisérni ilyen-olyan csoportokat és egyéni üléseket. Volt, hogy másokkal együtt is nyilt lehetőségem csoportokat kisérni.
Az érintés művészetét már korán elkezdtem tanulmányozni. A jóga gyakorlásával már természetessé vált a testi érzékelés kifinomitása és a légzés ritmusos váltakozásával pedig a különféle minöségei a levegő sürüségének. Amikor a Kranio-szakrális terápiával találkoztam, főleg a biodinamikus ágával különösképpen megérkezett hozzám az az üzenet, hogy a testen keresztül olyan információkat tudunk összekapcsolni egymással, aminek hatására kioldódnak a legnagyobb traumák is és egységbe rendeződve a jelenbe érkeznek. A test, mint rendszer olyan élettér, aminek varázsa felülmúlja a tudatos-én belátásait és a non-verbális térbe vezet minket, ahol a természet törvényeivel tudunk egységben mozogni.
Az intimitás létkérdés, hiszen a kultúra, és a szociális bázis, emberi erőforrás, minden azon múlik, hogyan érzékeljük a világot. Az emberi értékeket szeretném minél inkább előtérbe állitani, amelyekkel el lehet mozditani a mélyen rejlő tudattalan akadályokat és hiányokat. A kényszeritő erejű kollektiv folyamatok általában nem racionális, szélsőséges, kilendült módon jelentkeznek a felszinen. Az értékek, mint például a bizalom, biztonság, intimitás, együttműködés, felelősség, itéletmentesség, szabadság, béke, egyenjogúság, tisztelet olyan fogalmak, amelyek képesek visszabillenteni azokat a mélyen emberi tulajdonságokat és attitüdöket, amelyekkel a tágabb értelemben vett emberi méltóság, bölcsesség, és együttérzés alapvetően rendelkezik, csak történelmi, földrajzi, kulturális, és más szempontok elnyomtak.
Az állitás keretén belül kijelölt képviselők fogják képviselni a különféle szerepeket és a térben szabadon mozogva leképezik a szerep által meghatározott tudattalan folyamatokat. A térben lehetőség van a változásra a szabad érintésre, hogy rálássunk arra, hol vannak gócpontok, melyek azok az irányvonalak, amelyek mentén tudunk fejlődni és közelebb kerülni ömmagunkhoz és a másikhoz.
.Weboldal: spiritcontext.com